Sezon 2017/18 w lidze tenisa stołowego Luton & District Table Tennis League w pełni. Rozgrywki nabierają tempa, a w zmaganiach najwyższej dywizji – Premier Division uczestniczą dwie drużyny reprezentujące polską społeczność lokalną – Polish Club i Polish Club A. Obie ekipy w minionym tygodniu zagrały z bardzo wymagającymi rywalami, zresztą innych wśród najlepszych drużyn nie ma.

Polish Club A podejmował w poniedziałek 30 października Stanbridge. Drużyna gospodarzy zagrała w osłabionym, jedynie dwuosobowym składzie i niestety nie sprostała przyjezdnym, ulegając w stosunku 3-7. Po jednym punkcie dla Polish Club A zdobyli obaj grający tego wieczoru zawodnicy – Marek Dąbrowski i Roman Kułaga. Debel zakończył się triumfem pary gospodarzy, którzy uzyskali w ten sposób trzeci punkt dla Polish Club A.

Polish Club zagrał w czwartek wieczorem spotkanie wyjazdowe z najlepszą drużyną całej ligi od lat. W sporcie, jak w życiu trzeba wierzyć w swoje umiejętności i być optymistą. Jednak realizm jest też wskazany, a on nakazywał przypuszczać, że nawet jeden punkt w tym spotkaniu będzie sporym osiągnięciem.

“Stół” zweryfikował wszelkie dywagacje. Polish Club uległ Christians in Sport w stosunku 0-10. Trzeba uczciwie przyznać, że spore fragmenty kilku spotkań dawały nadzieję na choćby symboliczną zdobycz punktową naszej drużyny na sali głównego faworyta do tytułu w dywizji. Jednak mimo naprawdę niezłej gry sporymi fragmentami poszczególnych meczów, klasa, doświadczenie i umiejętności techniczne graczy rywali przechyliły zdecydowanie szalę na korzyść teamu gospodarzy.

Polish Club wystąpił tego wieczoru w składzie: Artur Matusiak, Bartosz Romanek, Arkadiusz Organista. Debel tworzyli Artur i Bartosz.

Po kolejnych spotkaniach w ramach rozgrywek LDTTL Division Premier Polish Club z 14 punktami w 4 meczach plasuje się w środku tabeli, podczas gdy Polish Club A z jedynie 4 punktami w 3 meczach okupuje ostatnią pozycję. 

Następny tydzień przyniesie zmagania pucharowe Victor Ludorum Cup. Obie nasze drużyny zagrają na wyjeździe z zespołami, rywalizującymi w Division One, Polish Club w Co-Op B, a Polish Club A w Vauxhall Cavaliers.

Miejmy nadzieję, że w następnym artykule będziemy mogli przekazać bardziej pozytywne wieści.

Linki do kart meczowych:

Polish Club A – Stanbridge https://www.tabletennis365.com/Luton/Results/Winter_2017-18/Premier/MatchCard/240814

Christians in Sport – Polish Club 

https://www.tabletennis365.com/Luton/Results/Winter_2017-18/Premier/MatchCard/241830

Tabela Premier Division 

https://www.tabletennis365.com/Luton/Tables/Winter_2017-18/Premier

Leave a Reply

Your email address will not be published.