Mieszkanka Luton została w czwartek skazana prawomocnym wyrokiem na dożywocie za zamordowanie własnej siostry. Sabah Khan przyznała się już podczas pierwszego dnia przesłuchania do zamordowania własnej siostry, 34-letniej Saimy Khan w Luton w maju 2016 roku.

 

Wyrok stanowi kara dożywotniego pozbawienia wolności dla zabójczyni. Spędzi ona za kratkami minimum 22 lata. 

Wykorzystując niespodziewany rodzinny pogrzeb, a także fakt przebywania w domu z siostrą w niezwykle brutalny i pozbawiony skrupułów sposób postanowiła zamordować starszą siostrę, matkę czwórki dzieci.

27-letnia zabójczyni pozbyła się zakrwawionych ubrań zamordowanej i noża, którym dokonała okrutnej zbrodni. Następnie upozorowała włamanie i przedstawiła organom ścigania zmyśloną, aczkolwiek dobrze przygotowaną wersję zdarzeń, w której sama rzekomo nie miała brać udziału. Bardzo mocne dowody badań przeprowadzonych podczas dochodzenia policji potwierdzają zabójstwo.

Sekcja zwłok wykazała szokujące odkrycie – Saima, starsza siostra zabójczyni, matka czwórki dzieci doznała aż 68 kłutych ran zadanych nożem.

 

Detektyw Adam Gallop, jeden z oficerów uczestniczących w tym kompleksowym dochodzeniu powiedział: “Wszyscy, którzy pracowali nad tą sprawą nie mogli zrozumieć w jaki sposób tak wielkiej siły użyła kobieta i dlaczego. Taki czyn, tak bardzo brutalny może być wykonany tylko pod wpływem ogromnej nienawiści. Cieszę się, że kara choć po części zdoła zadośćuczynić rodzinie ofiary po tragedii, która wstrząsnęła całą lokalną społecznością”.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.