Polish Club w miniony poniedziałek rozegrał na sali Klubu Polskiego kolejne spotkanie w ramach rozgrywek okręgowej ligi tenisa stołowego. W Division Premier – najwyższej klasie rozgrywkowej drużyna reprezentująca polską społeczność lokalną w LDTTL podejmowała mocną ekipę Rothamsted.

Trzeba przyznać, że mimo minimalnej porażki w stosunku 4-6 drużyna Polish Club po raz kolejny w tym sezonie pozostawiła po sobie bardzo pozytywne wrażenie w rywalizacji z mocniejszym od siebie rywalem. Rothamsted to team, który od dawna już z powodzeniem gra w najwyższej dywizji ligi Luton & District Table Tennis League i zwykle plasuje się na koniec sezonu na 4-5 pozycji.

Polish Club, którego głównym celem w rozpoczętym sezonie jest utrzymanie się w gronie najmocniejszych drużyn ligi chyba powoli może myśleć o wyższych celach, jakim z pewnością byłoby ukończenie rywalizacji ligowej w środku tabeli.

W poniedziałkowy wieczór punkty dla Polish Club zdobyli: Artur Matusiak dwa (wygrywając dwa mecze singlowe z trzech rozegranych), natomiast Bartosz Romanek i Arkadiusz dołożyli po jednym punkcie (triumfując w jednym z trzech spotkań singlowych).

Wynik mógłby być zupełnie inny, gdyby kilka niezwykle zaciętych meczów zostało rozstrzygniętych na korzyść gospodarzy. Choćby mecz deblowy, w którym reprezentująca Polish Club para Artur Matusiak/Bartosz Romanek uległa rywalom 2-3 w setach i 10-12 w decydującej partii, pomimo prowadzenia 8-6 i 9-7.

Polish Club w trzech pierwszych spotkaniach zgromadził 14 punktów, co przy bardzo dobrej grze zawodników naszej drużyny może napawać optymizmem w perspektywie rozpoczętego sezonu 2017/18.

W najbliższym tygodniu obie drużyny Polish Club i Polish Club A pasują i do rywalizacji wrócą tydzień później.

Polish Club – Rothamsted – link do karty meczowej:

https://www.tabletennis365.com/Luton/Results/Winter_2017-18/Premier/MatchCard/237365

Aktualna tabela rozgrywek Premier Division:

https://www.tabletennis365.com/Luton/Tables/Winter_2017-18/Premier

Leave a Reply

Your email address will not be published.