LDDTL – Luton & District Table Tennis League – okręgowa liga tenisa stołowego z Luton, Dunstable i okolic skupia blisko trzydzieści drużyn. Dwie z nich reprezentują w tych rozgrywkach polską społeczność lokalną. Polish Club wygrał w zeszłym sezonie Division One, podczas gdy Polish Club A zakończył zmagania na drugiej pozycji. Oba teamy awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej – Premier Division.

Po porażkach w pierwszej kolejce (Polish Club 4-6 z Tigers, Polish Club A z St Catherine 0-10) nasze drużyny miały nadzieję na zdobycze punktowe w drugiej kolejce sezonu 2017/18. 

Polish Club A podejmował jedną z najlepszych drużyn całej ligi i niestety zgodnie z oczekiwaniami po jednostronnym pojedynku przegrał 1-9. Jedyny punkt dla drużyny, pierwszy w tegorocznych rozgrywkach zdobył w kończącym zmagania pojedynku debel Andrzej Sobczyk/Roman Kułaga. Był to zarazem pierwszy punkt w sezonie zdobyty przez drużynę Polish Club A.

Polish Club zagrał w drugim tygodniu ligowych zmagań w Venue 360 w Vauxhall Sports Centre z drużyną Vauxhall Tigras. Osłabiona ekipa Polish Club (grająca jedynie w dwuosobowym składzie) zagrała bardzo dobre zawody i mimo startu od stanu 0-3 (brak jednego zawodnika) przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając aż sześć z siedmiu rozegranych pojedynków. Mecz zakończył się tym samym rezultatem 6-4 dla Polish Club, a pulą punktową podzielili się – Artur Matusiak – komplet trzech “oczek” i Bartosz Romanek – dwa. Szósty punkt to zasługa debla Artur Matusiak/Bartosz Romanek, który pewnie pokonał parę gospodarzy. Warto podkreślić, że w drugim pojedynku deblowym w obecnym sezonie triumfuje właśnie ta para. Wydaje się, że ten układ do pojedynków deblowych może przynieść Polish Club sporo punktów w sezonie 2017/18.

“Pierwsze koty za płoty”, start sezonu za nami. Polish Club wystartował przyzwoicie, podczas gdy Polish Club A bardzo słabo. Miejmy nadzieję, że obie drużyny będą rozgrywać coraz lepsze mecze i systematycznie poprawiać się w kolejnych tygodniach rozgrywek.

W najbliższy poniedziałek, 16 października Polish Club podejmował będzie wymagającego rywala, drużynę Rothamsted, podczas gdy Polish Club A ma tydzień przerwy.

Karta meczowa Vauxhall Tigras – Polish Club https://www.tabletennis365.com/Luton/Results/Winter_2017-18/Premier/MatchCard/235164

Karta meczowa Polish Club A – Vauxhall Rascals 

https://www.tabletennis365.com/Luton/Results/Winter_2017-18/Premier/MatchCard/235168

Tabela Premier Division po dwóch kolejka sezonu 2017/18

https://www.tabletennis365.com/Luton/Tables/Winter_2017-18/Premier

Leave a Reply

Your email address will not be published.