Polska jest już tylko o krok od awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Czwartkowe popołudnie przyniosło polskim fanom piłki nożnej bardzo wiele powodów do zadowolenia. Polscy piłkarze w kolejnym meczu eliminacji na rosyjski mundial pokonali w Erewaniu Armenię 6-1.

W Polskim Klubie mimo bardzo wczesnej pory rozgrywania meczu (godz.17 w UK) stawiło się bardzo wielu fanów “kopanej”, by na strefie kibica podziwiać fantastyczną i bardzo skuteczną grę polskiej reprezentacji. Biało-czerwoni niezwykle szybko objęli prowadzenie po oskrzydlającej akcji Łukasza Piszczka i trafieniu z kilku metrów Kamila Grosickiego. Trzy trafienia dołożył Robert Lewandowski, w tym jedno z rzutu wolnego bezpośredniego wyjątkowej urody. Ten hat-trick sprawił, że “Lewy” stał się najlepszym strzelcem w historii polskiej reprezentacji z 50 trafieniami. Pozostałe dwie bramki dla Polski były dziełem Kuby Błaszczykowskiego i Roberta Wolskiego.

Reprezentacja Polski zagra w niedzielę ostatni mecz eliminacyjny na PGE Narodowym z pozbawioną już szans na awans Czarnogórą. Biało-czerwonym do awansu wystarczy remis, jednak zwycięstwo zapewni losowanie z pierwszego koszyka do fazy grupowej MŚ w Rosji.

Wczesna pora rozgrywania spotkania w Erewaniu (ze wzgledu na różnicę czasu) nie wpłynęła na frekwencję na strefie kibica w Polskim Klubie. 

Bardzo miło było nam gościć dzieci z Smart Football Academy z Luton. Młodzi piłkarze razem z rodzicami, opiekunami i kadrą trenerską bardzo licznie stawili się na meczu Polaków. Ich doping, emocje jakie przeżywali kibicując Polakom mogą stanowić przykład dla starszych kibiców.

Wspaniale, że w okolicy rozwijają się liczne polskie inicjatywy, wśród nim m.in Akademia Piłkarska Smart. 

Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta dzieci z Smart Football Academy w Polskim Klubie i odtąd będziemy wspólnie realizować wiele ciekawych inicjatyw, na co obie strony wyraziły ochotę w luźnej dyskusji.

https://www.facebook.com/smart.kids.fa/

Jednocześnie organizatorzy strefy kibica, rodzice dzieci z Smart Football Academy pragną gorąco podziękować sklepom polskim z Dunstable: Food Plus z Albion Street i Vita Express z West Street za wsparcie dzieci licznymi smakołykami.

https://www.facebook.com/Food-Plus-1147961521933445/

https://www.facebook.com/Vita-Express-Dunstable-2045591419018508/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.